Astroloji Kulübü / Yengeç Burcu Özellikleri

yengec-burcu-ozellikleri
21775

Yengeç Burcu Özellikleri

Yaz mevsiminin tam ortasına denk gelen Yengeç burcu, su grubundadır, kendini ve özünü anlamaya yönelik bir anlam yolculuğunu temsil etmektedir. 21 Haziran ve 22 Temmuz tarihleri yengeç burçlarınındır. Yengeç burcu özellikleri içerisinde en önemli olanı duygu ve hisler arasındaki hakiki bağlantı kurma ihtiyacıdır. Kendi iç ve duygu dünyasını sağlamlaştırıp, bundan emin olduktan sonraki adımlarında başarılı olacağına inan Yengeçler için hayal gücü önemlidir ve bu iyileştirici gücünü başka insanlarda da kullanmaya heveslidir. İnsanları fiziksel ve duygusal olarak beslemekten hoşlanır. Genellikle evcimen kişilerdir ve ev yaşamlarında huzur aramaktadırlar. Ev yaşamında kurduğu düzen, sevdiği yemekler ve eşyalar onu güvende tutar ve sakinlik duygusu yaratır. İç dünyaları ne kadar ılımlı ve besleyici olsa da bu dünyalarını korumak için sert bir dış kabuk oluştururlar. Aynı koruma durumu iletişim biçimlerine de yansımaktadır. Hoşlanmadıkları ve güvende hissetmedikleri bir ortamda dolaylı imalar, huysuz davranışlar ve ağzı sıkılık gibi durumlar bu burçta sıkça gözlemlenmektedir.
 

 - Yengeç Burcu Erkeği

Kendini ve duygularını güvende tutma eğilimi yüksek olan Yengeç burcu erkeği güvensiz hissettiklerinde yüz ifadeleri hissizleşir, konuşma tarzı ve beden dili gerilir. Köşeye sıkıştırılmaktansa hiç hoşlanmaz ve hemen saldırıya geçer. Saldırdığı zaman ise karşısındaki insan için kutsal olabilecek her şey tehlike altında olabilir.

Anne figürü Yengeç erkekleri için önemlidir. Anne figürlerine kuvvetli sevgi ve bağlılık besleyen erkekleri için evlenecekleri ya da ilişkide tercih edecekleri partnerleri genellikle annelerine benzemelidir. Yalnız kalmaktan pek hoşlanmadıkları için duygusal bağlılık yakalayabilecekleri kişi arayışında olabilirler. Eğer bu kişi onu besleyip, duygularını güvence altına alabileceği kişi ise yerleşmeyi düşünebilir.

 - Yengeç Burcu Erkeği Özellikleri

Genellikle kadınları koruyan ve destek olan bir iç motivasyonları vardır. Yaşanılan çevre ve toplumsal özellikler Yengeç burcu erkeği özellikleri açısından belirleyici olabilmektedir. Kolay bir eş ya da sevgili olmayan Yengeçler, bazı durumlarda maskülen olup olmama konusunda sorun yaşayabilmektedir. Toplumsal cinsiyet kodlarının değiştiği bugünlerde bu durum oldukça kafa karıştırıcı olabilmektedir. yengeç erkekleri genellikle içine çekilmiş, erişilmesi zor bir karakteri ya da dışa dönük ve de neşeli bir kişi gibi görünebilmektedir. Ancak duygu ve hislerinde tam bir bütünleşme yaşamadıkları sürece içsel olarak sorun yaşamaları kaçınılmazdır.

- Yengeç Burcu Kadını

Yengeç burcu kadını ya anne özelliğinde ya da çocuk özelliğindedir. Yengeç kadınları genellikle değişken bir ruh halini, duygusal baskınlığı olan sevdiği kadar da korumayı isteyen gizemli bir kadın figürü ortaya koymaktadır. Genellikle tatlı ve sevimli olan bu kadın, dinamik ve azimli bir yapıya sahiptir. Anne rolünde olmayı oldukça severler ve bu durum çocuk sevgilerinden ileri gelmektedir. sevdikleri için sıcak ve sevecen bir yuva kurmayı ister, bu sayede sevdiklerinin fiziksel ve de duygusal ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

 - Yengeç Burcu Kadını Özellikleri

 Yengeç kadınları her ne kadar yuva kurmaya yönelik büyük bir heves duysalar da ataerkil bir ev düzeni onlara göre değildir. Evde kendi kurallarını anaerkil bir yapı içerisinde uygulamaya yönelirler. Eşlerine de çocukları gibi davranmaya meyilli olan Yengeç burcu kadını özellikleri anaçlık ve ev temaları üzerinden beslenmektedir. Yaratıcılık duygusu oldukça gelişmiş olan bu kadınlar, sürekli bir yaratım ve faaliyet içerisinde bulunduklarında sakin ve rahat hissederler. Yaratıcılık potansiyellerini ise özellikle 40’lı yaşlarından sonra yazarlık, hobi ya da ressamlık gibi faaliyetlerle doldurmak ister. Ancak aile yaşantıları yavaş yavaş yalnızlaşmaya başladığında ise kimlik krizleri yaşama olasılıkları artar.

Falvefal'da alanında uzman gerçek falcılarla tarot falı, katina falıastroloji, kahve falı ve birçok farklı fal seçeneği ile aklınızdaki sorulara yanıt bulabilirsiniz! Üstelik web sitemiz üzerinden ücretsiz olarak boğa burcu özellikleri, ikizler burcu özellikleri, akrep burcu özellikleri, kova burcu özellikleri, terazi burcu özellikleri, koç burcu özellikleribalık burcu özellikleri, aslan burcu özellikleri'ni okuyabilir, akrep burcu erkeği, akrep burcu kadını, yengeç burcu erkeği, yengeç burcu kadını, oğlak burcu kadını, terazi burcu kadını gibi burçların özelliklerini öğrenebilirsiniz. Merkür retrosu ile burcunuzun nasıl etkilendiğini hemen öğrenin.