Astroloji Kulübü / Yeni Ay Nedir? Etkileri Nelerdir?

yeni-ay-nedir-etkileri-nelerdir
27513

Yeni Ay Nedir? Etkileri Nelerdir?

Ay’ın farklı fazları vardır. Bu fazlar, Ay’ın bir aylık süre içindeki hareketlerinden meydana gelmektedir. Hem Yeni Ay hem de Dolunay, Ay’ın kendi hareketleri bağlamında oldukça güçlü enerjilere sahiptir dolayısı ile de insanlar üzerinde ve doğa olayları düzeyinde de son derece önemli etkilere sahiptir.

Yeni Ay Nedir?

Yeni Ay, bir ay döngüsünün başlangıcı olarak bilini ve bu açıdan da başlangıç ve yenilikleri temsil etmektedir. Genellikle bu açıdan başlangıç ve yenilikler söz konusu olduğunda Yeni Ay dönemlerinde astroloji falı ile birlikte olmak üzere tarot falı baktır seçenekleri de bu enerjiden dolayı değerlendirilebilir. Ay’ın sahip olduğu bu fazı, yeni başlangıç ve yeni kararlara olanak tanıdığı için genelde insanlar hayatlarında belirli bir bölümü geride bırakmak ve yeni bir bölüme başlamak adına karar vermek için bu dönemleri tercih edebilirler. Aynı zamanda gelecek dönemlerde gerçekleştirmek istediğiniz hedefler ve niyetleri belirlemek açısından da oldukça dingin ve sakin bir zihne sahip olabileceğiniz bu sürece değerlendirmeniz mümkün olabilmektedir. Kararlarınız ve niyetleriniz yeni ay döneminde ele alındığında, somut olarak da belirli davranışlar kalıbında kararlarınızı destekleye bilmeniz ve gerçekleştire bilmeniz oldukça mümkündür.

Yeni Ay Etkileri Nelerdir?

Doğal olarak, ayın sahip olduğu hareketler ve fazlar, yeni ay tutulma adımların hangi burçta ve hangi gezegen açısında gerçekleştiği büyük bir önem arz etmektedir. Çünkü bu hareketlerin hangi burçta ve hangi derecede gerçekleşiyor olduğu, tutulma ve yeni ay döneminde hangi konuların ön plana çıkacağı ve bireylerin yaşam alanlarındaki hangi kısımların daha büyük etki altında olacağını gözler önüne serebilmektedir. Dolayısıyla sizlerde ayın fazlarını yakından takip etmek ve yeni ay ile beraber dolunay gibi önemli tutulma dönemlerinde belirli kararlar alma ve bu kararları hayata geçirme gibi bir istek içerisinde iseniz, bu hareketin hangi burçta ve hangi derecede gerçekleştiğini, tutulmanın sizlerin kendi haritanızın hangi noktasına aktive edeceğini öğrenmeniz ya da analiz edebilmemiz gerekmektedir.

Yeni Ay dönemlerinde kararlarınızda netlik ve yön tahlili elde edebilmek için ise kahve falı baktır seçeneklerini uzman bir şekilde değerlendirebileceğiniz gibi, istediğiniz zaman ortaya çıkan bu enerjiden tarot falı bakımından da faydalanabilmeniz mümkündür.