Astroloji Kulübü / Yüz Lekelerine 5 Çözüm Önerisi

yuz-lekelerine-5-cozum-onerisi
7552

Yüz Lekelerine 5 Çözüm Önerisi

Yüz lekesi diye adlandırdığımız kahverengi lekelerinin oluşmasının birçok farklı nedeni olabilir. Güneşin zararlı ışınlarından kaynaklanan kahverengi lekeler en çok rastlananlardır. Bunun dışında bu lekelerin sebebi kötü beslenme, hormonlarınızda yolunda gitmeyen bir durum ve stres bile olabilir. Günümüzde her türlü kusuru makyajla örtmek mümkün fakat doğal görünümün de kadınlar için önemli olduğu bir gerçek. Her kadın iyi bir cilde sahip olmak ister. Cildinizde kahverengi lekeler de dahil ne problem varsa bunu çözmeye başlamanızın ilk ve en kolay yolu bol su tüketmenizdir. Sigaradan uzak durmalı, iyi beslenmeli ve düzenli olarak güneş kremi kullanmalısınız. Güneş kremi kullanmanın yaşlanma belirtilerini de büyük oranda geciktirdiğinin altını çizmek isteriz. Şimdi gelelim 5 çözüm önerimize…

  1. Soğan suyu- limon, patates-ananas dilimi uygulamaları. Bu uygulamalar cilt rengini açabilir, bu nedenle dikkatli olunması gerekmektedir. Cildinizde leke olan bölge dışındaki yerlere uygulamayınız. Bu malzemeleri cildinize uygulamanın ardından yüzünüzü bol suyla yıkayın.
  2. Hint yağı uygulaması. Hint yağı da cilt rengini açan bir özelliğe sahiptir. Bir pamuk yardımıyla sorunla bölgeye sürebilirsiniz. Hint yağını yıkamanıza gerek yoktur.
  3. Aloe vera jeli uygulaması. Aloe veranın, her şeye olduğu gibi cilt lekelerine de yararı vardır. Aloe vera her derde devadır. İyileştirici etkisi sayesinde cildinizdeki sorunlu bölgenin yenilenip, tazelenmesine yardımcı olur. Jeli uygulamanın ardından yarım saat içerisinde durulayabilirsiniz. Durulamasanız bile cilt, aloe vera jelini zaten emecektir. Düzenli olarak cildinizin tamamına aloe vera jeli kullanmak cildinize iyi gelir.
  4. Papaya bitkisi uygulaması. Bu bitkiyi döverek yumuşak bir kıvama getirmek gerekmektedir. Hamur kıvamını aldıktan sonra lekeli bölgeye uygulanabilir. 10-12 dakika aralığında yüzünüzde durmasının ardından durulayınız.
  5. Yulaf ezmesi ve yoğurt uygulaması. Bu iki malzemeyi iyice karıştırın ve ardından lekeli bölgeye uygulayın. Durulamak için 15 dakika beklemeniz yeterli olacaktır. Bu karışımı cildinizden soğuk su ile durulamanızı öneriyoruz. Yoğurt içinde iyi bakteriler barındırır ve bu bakteriler cilt yapısını besler. Yulaf da diğer malzemeler gibi cilt renginin açılmasında etkilidir.