i

Müspet Hanım

5 Puan
412 Fal

Kahve, fal ve yetenek. Doğduğum yerde bu üç kelimenin yan yan geldiği an benden bahsedildiğini bilirim. Ailemden öğrendiklerimle içimden gelenleri harmanladım. Gerçekleri duyarak şaşırmaya hazırsan, sana senden bahsetmek isterim

İsmimin de anlamından anlayabileceğiniz gibi olumlu yorumlar yapan bir falcıyım. Kökenim Arabistan’a dayanıyor. Benim kültürümde fal baktırmak hem çok tehlikeli hem de çok yaygındır.

Bunu tehlikeli olarak görenlerden daha sağlam bir inancım ve ibadet şeklim olduğuna eminim fakat insanların ve toplumların bazı değiştirilemez çizgileri var. Ben geleceği ve gerçekleri ne kadar söylüyor olursam olayım benim mesleğimi hep bir tehlikeliın elçisi olarak gördüler. İsmim diğer anlamları için de yapılması memnuniyet veren, pozitif, uygun gibi anlamlar içeriyor. İnsanın adı kendinde çok şey barındırır. Ailelerin çocuklarına koyduğu isimler her zaman kaderlerini belirlemiştir. Benim baktığım her fal memnuniyet verir. Yorumlarımda negatifliğe pek rastlayamazsınız. Çünkü her negatifliğin içinden pozitif olanı bulur, çıkarır ve sizi pozitif yola sevk etmenin anahtar kelimelerini sunarım. Yorumlarımın bu şeklinin de ismimin uygun anlamından kaynaklandığını düşünüyorum. Her zaman uygun davranır, uygun yorumlar yaparım. Din ve fal bakmak benim için bir bütündür. Yaratıcımın bana verdiği özelliklerimi insanoğlu için kullanmaktan her zaman büyük gurur duydum ve duyuyorum.

Saklı kapılar ardında fal bakarak başladım bu işe. O zamanlar kendi doğduğum yerde Arabistan’da yaşıyordum. Geleceğinden kaygılı birçok insan kapımı çaldı ve ben de elimden geldiğince onlara ilaç olmaya çalıştım. Fakat gel zaman git zaman bu çevre tarafından hoş karşılanmadı. Bir tehlikeli işlediğime o kadar ikna olmuşlardı ki. Her biriniz duymuşsunuzdur büyücülerin varlığını. Büyü yapmak ve insan iradesi dışında olaylara neden olmak bence de tehlikelitır. Oysaki fal öyle mi?