sign

BAŞAK

23 Ağustos-22 Eylül
Elementi: ToprakNiteliği: DeğişkenGezegeni: MerkürRengi: Yeşil ve kahverengiTaşı: İnci, Kehribar (Amber)Günü: ÇarşambaTarzı: Hayvanlara olan ilgi, sağlıklı yemekler, kitaplar, doğa, temizlik, zamansız parçalalarBedende temsil ettiği bölge: Bağırsaklar, karın ve sindirim sistemiAnlaştığı burçlar: Boğa, Oğlak, BalıkAnlaşamadığı burçlar: Yay, Koç, AslanOlumlu yönleri: Sadık, analitik, kibar, çalışkan, pratik, duyarlı, sezgisel.Olumsuz yönleri: Utangaç, endişeli, aşırı eleştiren, şüpheci, bencil.

Başak Burcu Kadını Genel Özellikleri

Başak kadını güvenilir ve gözlemcidir. Büyüleyici, esprili, gerçekçi, özverili, nazik ve mükemmeliyetçi olarak tanımlanabilir. Fakat aynı zamanda huzursuz, gergin ve huysuz olma eğilimi de vardır.

En büyük varlığı zekası, analitik zihni ve mükemmel hafızasıdır. Bir karara varmadan önce her ayrıntıyı dikkate alarak mantıklı düşünür. Bu nedenle, anlaşmazlıkları çözmede iyidir, bu da onu çok iyi iş ortağı, analist ve stratejist yapar.

Kişiliğinin daha yumuşak bir yanı vardır. Güçlü fikirli bireyler gibi görünse de, duygusaldır. İlk başta, sessiz ve içe dönük görünebilir. Ayrıntılara olan dikkati ve en küçük hataları bile görmezden gelememesi başarısına büyük katkıda bulunur.Boşta oturmak ve insanların işlerini yaparken izlemek Başak burcu kadını için bir ceza olabilir. Çalışmak ve üretmek için doğmuştur! Ancak çoğu zaman arkadaşlarıyla ve ailesiyle birlikte eğlenmeyi unutur.

Kolayca etkilenmez. Ayrıca, mükemmelliği arayan Başak kadınını etkilemek için yüksek standartlara uymak gerekir. Dolayısıyla, Başak kadınında kalıcı bir izlenim bırakmak istiyorsanız, anahtarınız sabırdır. Tipik bir Başak kadını muhafazakar ve eski modadır ve duyu ve deneyim onun için duygu ve fanteziden daha önemlidir.

Başak Burcu Erkeği Genel Özellikleri

Başak erkeği kişilik özelliklerine göre nazik, pratik, yardımsever ve sempatiktir. Yönetici gezegeni, aklın koruyucusu olan Merkür'dür. Dolayısıyla çok akıllı, özenlidir ve önemli olduğunu düşündüğü ayrıntıları unutmaz.

Herhangi bir karar vermeden önce her bir ayrıntıyı analiz etmesi ve tüm gerçekleri bilmesi gerekir. Bu, Başak erkeğini karar verme konusunda oldukça yavaşlatır.

Ayrıca, kendisini çeşitli sanatsal arayışlarla meşgul etmekten hoşlanır. Akılcı olan Başak erkeği problem çözmede iyidir ve anlaşmazlıkları adil ve barışçıl bir şekilde çözebilir. Herkese eşit ve saygılı davranır. Başkalarına yardım etmek için kendi güvenlik ve çıkarlarını kolayca tehlikeye atabilir.

Romantik düşünceleri, bir aşk ilişkisinin tipik açıklamasına uymayabilir. Görünümlerinde aşırı derecede kritik, sert, esnek ve muhafazakar olma eğilimindedir. Gerçekten keskin bir hafızayla kutsanmıştır.