sign

BOĞA

20 Nisan-20 Mayıs
Elementi: ToprakNiteliği: SabitGezegeni: VenüsRengi: Yeşil, pembeTaşı: Turkuaz Taşı ( Firuze), Pırlanta, Beyaz SafirGünü: CumaTarzı: Şiddetli enerji ve saldırganlık, aynı zamanda gevşek ve tembel bir tavır, yemeğe olan düşkünlük, sade ancak gösterişli görünüm.Bedende temsil ettiği bölge: Boyun, boğaz, çene, kulaklarAnlaştığı burçlar: Başak, OğlakAnlaşamadığı burçlar: Kova, AslanOlumlu yönleri: Güvenilir, sabırlı, pratik, özverili, sorumlu, kararlıOlumsuz yönleri: İnatçı, bencil, ödün vermeyen, tembel

Boğa Burcu Kadını Genel Özellikleri

Gerçek ve sadık olan Boğa kadını kolayca sinirlenmez, ancak sınıra itildiğinde aşırı derecede korkak ve inatçı olabilir. Duygusal olarak, Boğa kadını çok güçlüdür ve en zorlu durumlardan kurtulabilir ve büyük miktarda stresle baş edebilir.

İhtiyaç anında, başkalarının desteğinden ziyade bağımsızlığına ve yeteneklerine güvenmesi şaşırtıcı değildir. Bağımsızlıktan bahseden bu kadınlar, onlar için neyin doğru olduğunu ve işlerin nasıl yapıldığını bilirler.

Boğa kadını sadıktır, kalbinde kendine bir yer edindiyseniz sonsuza dek yanınızda olur. Ne kadar arkadaş canlısı ve sevindirici olduğunu düşünürsek, büyük sosyal çevresi ve çok sayıda arkadaşı olması muhtemeldir ancak seçili birkaç kişiye yaklaşmayı seçecektir ve karşılığında tek istediği sadakat olacaktır.

Doğa ve estetik değerler bu güzellik bilincine sahip kişiler için önemlidir. Aslında, sanatsal bir mekanda ya da estetik parçalarla çevrili olduğunda çok mutlu olur. Boğa burcunda doğan kadınlar, gerçek olan ve onları etkilemek için sahte olmayacak insanların etrafında olmak isterler. Yapay şeylerden nefret ederler.

Boğa Burcu Erkeği Genel Özellikleri

Boğa erkeğinde yaşam konforu birinci önceliğe sahiptir ve yapmayı hayal ettiği her şey, hem kendii hem de sevdikleri için daha iyi bir gelecek inşa etmektir. İyi bir mizah anlayışı vardır ve neşelidir.

Ancak Boğa erkeği, eleştiriler karşısında mizahı görmekte başarısızdır ve sonuç olarak kırgın hissedebilir. İnatçı olduğu bilinen Boğa erkeği, bakış açısını nadiren değiştirir.

Kararlı ve odaklanmış olan Boğa erkeğinin toplumda kendisi için başarılı bir isim ve ad kazanma isteği çok güçlüdür. Başarılarından bahsetmeyebilir, övünç duymayabilir ancak bir şekilde yaşam tarzı ve maddi varlıklarının konuşulmasını sağlar.

Değişim hayranı değildir, yeni bir yapı kurma riskini almak yerine mevcut yapıyı güçlendirmeyi tercih eder.