sign

KOÇ

21 Mart-19 Nisan
Elementi: AteşNiteliği: KardinalGezegeni: MarsRengi: KırmızıTaşı: ElmasGünü: SalıTarzı: Rekabetçi oyunlar, yeni kıyafetler, yol gezileri (hızlı kırmızı arabalarda), tartışmak, çarpıcı sözel ve fiziksel özellikleriyle kendilerini ifade etmekBedende temsil ettiği bölge: Kafa, yüzAnlaştığı burçlar: Terazi, Aslan, YayAnlaşamadığı burçlar: Akrep, KovaOlumlu yönleri: Enerjik, durdurulamaz, cesur, özverili, liderlik, şefkatOlumsuz yönleri: Gururlu, öz-merkezci, otoriter, inatçı, pervasız, kıskanç

Koç Burcu Kadını Genel Özellikleri

Koç kadını tipik olarak kendinden emin, ateşli, cesur ve bağımsızdır. Çok moderndir ve genellikle diğer kadınlara bir ilham kaynağıdır.

Olumlu olarak; içsel çocuğuyla temas halinde, çok eğlenceli, sevgi dolu ve maceracı olma eğilimindedir ve olumsuz olarak ise; kendi istediğini yapamazsa ya da görmezden gelinirse, çok somurtkan olabilir.

Çok rekabetçidir, içinde bulunduğu her durumun kazananı olmak ister. Kapana kısılmaktan nefret eder. Koç kadınları, dışa dönük ve iddialı eylemlerin insanlarıdır. Yetkili kişi olmak isterler, risk almaktan asla korkmazlar.

Zaman zaman çapkın olabilirler. Tipik olarak iyi bir yaşam sürecektir, ancak büyük olasılıkla birikim yapamayacaktır, bunun yerine su akarken tadını çıkarmayı tercih eder.

Koç Burcu Erkeği Genel Özellikleri

Koç erkekleri, korkusuz savaşçı ve disiplinsiz çocuğun bir karışımıdır. Eylemci, dışa dönük ve iddialı bir yapıya sahiplerdir. Kendinden emin, ateşli, cesur ve bağımsızdır. Tam anlamıyla maço gibi görünse de içindeki çocukla sürekli temas halindedir.

Olumlu olarak; sevgi dolu, maceracı ve çok eğlenceli olmaya meyillidir ve olumsuz olarak ise; kendi yoluna gidemezse ya da görmezden gelinirse, çok somurtkan olabilir.

Çok rekabetçidir, aynı zamanda güçlü bir adil oyun anlayışı vardır. Bazen bencil, duyarsız, otoriter, kör, açık sözlü ve sabırsız olabilir. Risk almaktan asla korkmaz.

Koç erkeğininin bir ilişkideki tehlikesi fazla denetleyici ve çatışmacı olmaktır. Maceracı ve heyecanlı bir sevgili olan Koç erkeği ilişkide asla sıkıcı değildir.