sign

KOVA

20 Ocak-18 Şubat
Elementi: HavaNiteliği: SabitGezegeni: Satürn ve UranüsRengi: Mavi, lacivertTaşı: Ametist ve Mavi SafirGünü: CumartesiTarzı: Arkadaşlarla eğlenmek, başkalarına yardım etmek, sebepler için savaşmak, entelektüel sohbet, iyi bir dinleyici, farklı bir giyim-kuşam tarzı, özgün ve aykırı tezlerBedende temsil ettiği bölge: Ayak bilekleri ve dolaşım sistemiAnlaştığı burçlar: İkizler, TeraziAnlaşamadığı burçlar: Aslan, AkrepOlumlu yönleri: Liderlik becerileri, doğru, bilimsel, samimi, ciddi, insancıl, işbirlikçi, tarafsız, yaratıcı, felsefi, sezgisel, hoş, düşünceli, ilericiOlumsuz yönleri: Aşırılık yanlısı, tutarsız, müstakil, soğuk, inatçı, öngörülemeyen, uzak

Kova Burcu Kadını Genel Özellikleri

Kova kadını zeki, bağımsız ve arkadaş canlısıdır. En zor görevlerin bile üstesinden gelmesine yardımcı olan büyük güçleri vardır. Her zaman daha büyük resme bakmaya çalışır ve toplumun iyileştirilmesi için çalışma sorumluluğunu almaktan çekinmez.

Zekası, bilgeliği ve şefkatli doğası ile arkadaş edinmesi zor değildir. Sosyal çevresinde popülerdir. Kova kadını tahmin edilemez, ona ayak uydurmak zorlu olabilir. Kova kadınını anlamak için çok fazla sabıra ihtiyacınız vardır.

Kova kadını çıtayı gerçekten yüksek tutar ve diğerlerinden de aynı şeyi beklerr. Duygusal olarak kolayca hayal kırıklığına uğramasının nedeni budur. Bilgilerini paylaşmaya bayılır, bu paylaşım kendi bilgilerini genişletmesinde yardımcı olur.

Takım çalışmasından hoşlanır. Rahat bir yaşam tarzı tercih etse de, nadiren para peşinde koşar. Kova kadını kendi kurallarına göre yaşar ve ayrıca sezgilerini dinleyen ve kendilerine sadık kalan insanlara hayran kalır. Başkalarının mahremiyetine saygı gösterecek ve diğerlerinden de aynı şeyi bekleyecektir.

Kova Burcu Erkeği Genel Özellikleri

Kova erkeği doğası gereği kuvvetlidir, daima gerçeği arar ve çevrelerinde olup biten her şeyi bilmek ister. Büyük hayal gücüne sahiptir, zekidir ve fikirlerini eyleme geçirmekte kararlıdır.

Sanat ve makinelere özel bir eğilimi vardır ve bu yüzden araçlar, bilgisayarlar, sahne sanatları ve müzik hayatında büyük öneme sahiptir.

Çok yumuşak konuşur ve kibardır, ancak temelde uyumsuz olduğu akılda tutulmalıdır. Yaşadığı dünyada önemli değişiklikler yapmak istediğinde sosyal normlara ya da popüler görüşlere karşı gelmeyi umursamaz.

Gelişimsel etkinlikler ve araştırmalar onu çok fazla ilgilendirir, ancak sosyal hizmet yapmaktan da çekinmez. Nasıl davrandığı ya da ne yapacağı konusunda hiçbir zaman sabit bir kalıbı yoktur. Coşkulu, esprili, şefkatli ve sosyaldir. Bağımsızlığından ödün vermekten hoşlanmaz. Bu, özellikle romantik ilişkilerde bir engel teşkil edebilir.