sign

YENGEÇ

21 Haziran-22 Temmuz
Elementi: SuNiteliği: KardinalGezegeni: AyRengi: Beyaz, GümüşTaşı: Zümrüt, YeşimGünü: PazartesiTarzı: Sanat, ev tabanlı hobiler, suya yakın olmak veya suda rahatlamak, sevdiklerine yardımcı olmak, rahat kıyafetlerBedende temsil ettiği bölge: Göğüs ve mideAnlaştığı burçlar: Akrep, BalıkAnlaşamadığı burçlar: Aslan, Terazi, KoçOlumlu yönleri: Sabır, azim, aezaket, özveri, çok yönlülük, uyarlanabilirlik, vatanseverlik, sosyallik ve annelik.Olumsuz yönleri: Asılsızlık, öngörülemezlik, duygusallık, gurur, karamsarlık, kızgınlık, tembellik.

Yengeç Burcu Kadını Genel Özellikleri

Yengeç kadınının karamsarlığa ve olumsuz tutuma yatkın olduğu sıkça görülmektedir. Duygularının etrafında bir kale inşa ettiği için birilerine güvenip kalplerini açmak için çok zaman harcar. Eleştiriyi ve reddedilmeyi sevmez.

Sonsuza dek sizinle olmasını istiyorsanız; ona sevgi, şefkat gösterin ve duygusal güvenlik sağlayın. Yaralandıüını hissederse geri çekilebilir, ancak ona zarar veren kişiye karşı bir intikam planlamaz.

Nadiren zarar verir, çünkü başkalarının duygularına karşı çok hassastır. Yengeç kadını harika bir aşçıdır! Sevdikleri insanlar için yemek yapmayı sever! Ayrıca para bütçelemede ve yönetmede de iyidir.

Yengeç kadını yaratıcı ve sanatsal bir eğilime sahiptir. Şiir, müzik, resim ve doğa rahatlamalarına ve gevşemelerine yardımcı olur. Ayrıca, bu etkinlikler efsanevi ruh hali değişimleri ile baş etmelerine yardımcı olur! Daima sevildiğini ve ihtiyaç duyulduğunu tekrar tekrar doğrulaması gerekir. Onun zor işleri başarmasındaki sihir bu güvencedir.

Yengeç Burcu Erkeği Genel Özellikleri

Bir Yengeç erkeğinin kalbini açması pek mümkün değildir. İlk birkaç görüşmede kendisiyle ilgili her şeyi anlatamayacak kadar utangaç olabilir, dolayısıyla onu tanımak biraz zaman alabilir.

Duygular tarafından yönetilen Yengeç erkeği çok şefkatli ve düşüncelidir. Kararları çoğu zaman duygulara dayanmakla birlikte çok akıllı da olabilir. Ev ve aile, Yengeç erkeği için büyük öneme sahiptir ve onlar için şiddetli bir koruyucu olabilir.

Annesiyle olan ilişkileri çok kuvvetlidir. Sık görülen duygudurum dalgalanmaları oldukça yaygındır. Bir anda hüzünlü ve melankolik ve bir sonraki dönemde ise oldukça esprili olabilir. Kolay kolay kendini açamaz; eğer bir Yengeç erkeği ile birlikteyseniz, son derece sabırlı olmanız ve sakinleşmeniz gerekebilir.

Reddedilmesi durumunda çok incinir ve harekete geçmesi çok fazla zaman alır. Başkalarının onu nasıl algıladığını ve onun hakkında ne düşündüğünü umursar. Çoğu zaman kabuğunda kalır ve ancak dünyayla yüzleşmeye hazır olduğunu hissettiği zaman ortaya çıkar.